Град
Варна
Локация
4.25

*Нашата политика за оценки
дава възможност за анонимност

Информация & Работно време

Детска градина „ Карамфилче “ е открита на 25.12.1972 г. В детската градина функционират 8 групи – по две за всяка възрастова група на децата от 3 до 6 години. В детската градина са обхванати 230 деца от предучилищна възраст. За възпитанието и обучението на децата полага грижи квалифициран педагогически и непедагогически персонал. Децата от детската градина получават отлична подготовка за училище и за живота.

Директор:

г-жа Сирануш Агопова

Понеделник
07:00ч. - 19:00ч.
Вторник
07:00ч. - 19:00ч.
Сряда
07:00ч. - 19:00ч.
Четвъртък
07:00ч. - 19:00ч.
Петък
07:00ч. - 19:00ч.
Събота
Затворено
Неделя
Затворено
Свободни места

Как да кандидатствате за свободно място през учебната година?
  1. Aко се освободи място, то се публикува в електронната система;
  2. Подавате хартиено заявление „Заявление за прием по свободни места“ или „Заявление за записване/преместване на дете в общинска детска градина/ясла“ на място в учебното заведение;
  3. С подаването на заявлението ще получите входящ номер – това е редът за класиране.
  4. Записването се извършва на място в детската градина/ясла.
Как да кандидатствате за място по време на класиранията?
  1. Влезте в електронната система на Община Варна;
  2. Регистрирайте профил на родител и добавете данните на детето;
  3. Подайте електронно заявление за участие в класиране, като изберете до 7 детски градини по ваш избор;
  4. След подаването на заявлението ще получите регистрационен номер – това е номерът за участие в класирането;
  5. Класирането се извършва автоматично от системата според критериите (уседналост, брат/сестра, работещи родители и др.);
  6. Резултатите се публикуват в електронната система и на таблата на детските градини;
  7. Ако детето бъде прието, записването се извършва на място в избраната детска градина в определените срокове, с представяне на удостоверение за раждане, лична карта и документи по критериите.

Обща оценка
4.25
Външно пространство
4.2
Вътрешно пространство
4.0
Обучение
4.2
Грижа
3.8
Дейности
4.2
Персонал
4.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.4
Чистота
4.4
Отзиви от родители/роднини
Показване на 1 - 5 от 5
3.5
·
отзив от анонимен
·
Майка
·
на дете в
1ва група
·
Цялостно сме доволни от градината, базата е добре, организират се много и различни дейности, запознават децата с празниците, учат ги на стихчета, хореографии, проявяват разбиране към дадени ситуации, но има и неща, от които не сме доволни: - родителите са задължени да взимат децата до 18ч, при положение, че има дежурна група до 19ч. Като закъснееш се сърдят. Разбираме, че и те искат да се приберат, но и родителите работим. - на една родителска среща се вметна родителите да си взимаме по-често отпуска, за да можели и госпожите да взимат. - много рядко има обратна връзка за детето и какво се случва с него през деня. През зимния период ги пускаха на конвейер по стълбите надолу, без никакъв контакт и отзив как е минал денят - извеждането на децата в двора се състои в това да ги вкарат в пясъчника и до там - не сме с очаквания за индивидуален подход, разбира се, все пак са много деца в групата, но усещаме отпор от дадени госпожи за съдействие за детето по различни тематики

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
4.0
Вътрешно пространство
3.0
Обучение
3.0
Грижа
3.0
Дейности
4.0
Персонал
3.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.0
Чистота
4.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Да
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не зная
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не зная
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Не зная
4.9
·
·
Майка
·
на дете в
1ва група
·
 

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
4.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
3.5
·
·
Майка
·
на дете в
1ва група
·
Моите впечатления за 1 година са че: Новата директорка се старае да създаде атмосфера за големите празници. Извеждат децата само в хубаво и топло време. За мен това не е достатъчно. Госпожите връщат обратна връзка посредством материали по които работят децата. За съжаление синът ми се оплака, че е удрян от помощничката.  
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
3.0
Вътрешно пространство
4.0
Обучение
4.0
Грижа
2.0
Дейности
4.0
Персонал
3.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.0
Чистота
4.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Да
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
4.0
·
·
Баща
·
на дете в
1ва група
·
Дъщеря ми е в първа група на ДГ Карамфилче.Сутрин ходи с желание, което за мен е много важно.  Госпожите се отнасят добре с децата и измислят различни занимания. Детската градина участва в различни благотворителни инициативи и базари. Единствената ми забележка, е че в студените месеци децата не излизат да играят на вън.

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
4.0
Вътрешно пространство
4.0
Обучение
4.0
Грижа
4.0
Дейности
4.0
Персонал
4.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.0
Чистота
4.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Да
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Не зная
4.9
·
·
Баща
·
на дете в
4та група
·
Синът ми завърши 4-та група. Благодарности за грижите, уроците и прекрасното отношение от страна на учителите г-жа Пенева и г-жа Ямурлова, както и на помощния персонал. Благодарности и на директора г-жа Агопова. През годините в детската градина децата получиха много знания и най-вече умения как да комуникират, да бъдат задружни, възпитани и добри. Определено не се набляга излишно много на четене, смятане и писане - неща, които така или иначе ще се учат в първи клас. По-скоро фокусът на обучение беше върху изграждането на децата като личности и това е нещо, което се отличава от масовото образование в детските градини и началните училищни класове в България.

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
4.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да

Информацията на тази страница е с информативен характер и може да не е напълно актуална.
За проверка и уточняване на информацията, моля, свържете се директно с ДГ 10 „Карамфилче“.