Град
Варна
Локация
4.814

*Нашата политика за оценки
дава възможност за анонимност

Информация & Работно време
Директор:

г-жа Даниела Йорданова

Понеделник
07:00ч. - 19:00ч.
Вторник
07:00ч. - 19:00ч.
Сряда
07:00ч. - 19:00ч.
Четвъртък
07:00ч. - 19:00ч.
Петък
07:00ч. - 19:00ч.
Събота
Затворено
Неделя
Затворено
Свободни места

Как да кандидатствате за свободно място през учебната година?
  1. Aко се освободи място, то се публикува в електронната система;
  2. Подавате хартиено заявление „Заявление за прием по свободни места“ или „Заявление за записване/преместване на дете в общинска детска градина/ясла“ на място в учебното заведение;
  3. С подаването на заявлението ще получите входящ номер – това е редът за класиране.
  4. Записването се извършва на място в детската градина/ясла.
Как да кандидатствате за място по време на класиранията?
  1. Влезте в електронната система на Община Варна;
  2. Регистрирайте профил на родител и добавете данните на детето;
  3. Подайте електронно заявление за участие в класиране, като изберете до 7 самостоятелни детски ясли по ваш избор;
  4. След подаването на заявлението ще получите регистрационен номер – това е номерът за участие в класирането;
  5. Класирането се извършва автоматично от системата според критериите (уседналост, работещи родители, брат/сестра и др.);
  6. Резултатите се публикуват в електронната система и на таблата в самостоятелните детски ясли;
  7. Ако детето бъде прието, записването се извършва на място в избраната ясла в определените срокове, с представяне на удостоверение за раждане, лична карта и документи по критериите.

Обща оценка
4.814
Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
4.8
Грижа
4.5
Дейности
4.8
Персонал
4.4
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.9
Чистота
5.0
Отзиви от родители/роднини
Показване на 1 - 10 от 14
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
3та група
·
Второто ми дете завършва тази година в трета група и едва ли ще намеря подходящите думи да изразя огромното си благодаря на всички замесени в израстването му. Престоят му там е вече от 1г. и 6м. Изключително внимателни, грижовни, търпеливи, разбрани и добронамерени са както лелките така и сестрите. Още в началото, при адаптацията и сестра Маринова и сестра Пенчева намериха правилен подход и детето ми за по- малко от месец, оставаше вече по цял ден. Съобщава ли са ми в началото, даже по колко е спал, колко е ял и т.н. Изключително съм им благодарна за това, че помогнаха при премахването на памперса, привикването да яде по- самостоятелно както и обличане и събличане. Винаги сме работили в екип и това, което аз съм започнала вкъщи, те ми помагаха или обратното инициираха сами( махане на памперс). Винаги са били адекватни по отношение на болести и никога не са ми връщали детето без причина. Не съм забелязвала да имат " любимци" или да нарочват деца, напротив, държат се безкрайно възпитано, доста са търпеливи с родителите и уважават както тях, така и децата им.Детето ми израстна изключително много, знае да пее и танцува. От сърце им благодаря на всички в трета група за любовта, отдадеността и грижите за детето ми! 🩷
2 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
3та група
·
Изключително съм доволна от 3-та група в ДЯ "Роза"! Особено когато групата поеха сестра Маринова и сестра Пенчева. С обич и внимание подхождаха към децата. Играеха различни игри, куклен театър, песнички. Ако е имало някакъв проблем винаги са подхождали със спокойствие и са ни уведомявали   своевременно, без излишни драми и многословие. Детето ми винаги се прибираше с усмивка и желание! Със същите всеки ден отиваше на ясла. Дори, тръгвайки за детска градина вече, пак хваща посоката към детската ясла. Още и още си говорим с останалите  родители, че децата имаха огромен късмет да бъдат с колектив, който ги обича!
2 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
3та група
·
Здравейте!Детето ми беше в 3-та група на детска ясла Роза и искам да изкажа големи благодарности за отдадеността и професионализма на г-жа Маринова и г-жа Пенчева. Благодарение на тяхната отдаденост, детето ми се справя чудесно в градината и много често говори с усмивка за тях. Бъдете здрави и винаги така отдадени на вашата трудна професия. Благодарим ви от сърце!
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
3та група
·
Моето дете се чувства много добре при госпожа Маринова, виждам отношение, търпение и грижа всеки ден. Всеки един преподавател в 3га група винаги подхожда с усмивка и любов към децата. Детето ми ходи с желание и се чувства обичано и спокойно. Благодаря!  
2 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Баща
·
на дете в
4та група
·
Изключително съм доволен от групата, от персонала, грижите и отношението в 4 група. Госпожите и детегледачките са всеотдайни и много грижовни. Детето ми посещава с желание и всеки ден научава нещо ново.
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не зная
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не зная
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
3.3
·
отзив от анонимен
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
На персонала в 3та група явно не им се занимава. Отлагаха и отлагаха да оставям дъщеря ми за повече часове при тях. Ако не бях настоявала, сигурно цяла есен щях да я оставям за по 1ч. А дъщеря ми не е от притеснителните, доста е адаптивна. За г-жа Маринова нищо хубаво не мога да кажа! Нарочи детето ми от ден 1 като по-палава и непослушна и си измисляше постоянно някви болести, само и само да ни я  върне и да не й е на главата. Стигали сме и до спешното за няма нищо. Личната ни лекарка също вдигна ръка от въпросната, защото връща детето без да има сериозна причина за това. Просто не й се занимава на женицата. Вместо да намери индивидуален подход, тя предпочита да е заобиколена от любимците си в групата, останалите, които й пречат на комфорта, ги връща вкъщи като болни. Дори колежката й е ставало неудобно и ни се е извинявала заради нея. Когато качват снимки на децата, тя снима едни и същи деца, любимците. Останалите я не ги е снимала добре, я въобще ги няма на снимките. За капак на общата снимка при завършването, която дори в рамка са сложили, не всички деца се виждат. Но естествено на нея не й пука и всичко се приема със смях. Пълна подигравка, с децата, с родителите! Ако можех да върна времето назад, не бих записала отново детето си в тази ясла!
1 · 4

One Response

  1. Уважаема г-жо Сапунджиева,
    дълго време се въздържах да отговоря на клеветите Ви по мой адрес, но в крайна сметка, щом Вие пишете такива грозни лъжи, е редно и аз да изкажа своята гледна точка.
    Не Ви прави чест да разпространявате подобни небивалици и поне имайте доблестта да застанете с името си зад думите си.
    Не детето Ви беше проблем за групата, а Вашето поведение. Многократно сме Ви молили за съдействие относно поведението на дъщеря Ви. Молехме Ви да разговаряте с нея вкъщи и да работите чрез игри. Опитвахме се да Ви помогнем и да Ви покажем път как да стигнете до собственото си дете. Съдействие от Ваша страна аз не видях. Отговорите Ви бяха, че не можете да се справите с детето си. Вие, като нейни родители ме питахте как ние в групата се справяме с нея, а в публикацията си твърдите обратното. Няма да Ви припомням и какви „съвети“ ни даде собственият ѝ баща как да постъпваме, когато детето Ви не слуша.
    Системно нарушавахте правилата за вътрешния ред на яслата. Системно водехте болно дете и не си вдигахте телефона, когато персоналът Ви звънеше. Стигало се е дотам директорката да Ви звъни и да Ви моли да си приберете детето. Да, връщала съм детето Ви, но само когато здравословното ѝ състояние го е изисквало. Не само аз, но и колегите ми също са я връщали и всичко това е подкрепено с медицинска документация. Никой не си е измислял причини. А що се отнася до това къде сте я водили заради мен, моля не ми вменявайте вина, защото решението къде да заведете детето си е Ваше.
    Многократно Ви отправях покана, ако срещате някаква нередност от наша страна, да изясним проблема в администрацията. Отново нямаше съдействие от Ваша страна.
    Относно поведението на детето Ви – отново всичко е документирано. Мога нагледно да Ви покажа поведението на дъщеря Ви за тази една година, а след това Вие ми кажете дали аз съм я нарочила, че е палава.
    Що се отнася до общата снимка, даже не беше направена от мен. Не съм имала за цел да се подигравам на никой и безкрайно съжалявам, че така сте го приели. Щом не Ви е харесала снимката, просто можехте да я изхвърлите. Не сте дали и 1 лев за нея.
    Бяхте ме обвинили, че имам лично отношение. Напротив – аз се опитах да помогна, но спрях, когато видях, че изобщо не разбирате какво Ви говоря. Не аз, а Вие имахте лично отношение към мен.
    Макар и анонимно да пишете за целия персонал на яслата и за повечето родители от групата, е всеизвестно кой е авторът. Вместо да търсите вина в другите, опитайте се да разберете къде грешите Вие и съдействате.

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
2.0
Грижа
1.0
Дейности
3.0
Персонал
1.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Да
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Да
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Не
4.9
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
Миналата година изпратих едно бебе, а сега септември на градина отива една пораснала госпожица. Благодарна съм за всичко на сестрите и детегледачките от ДЯ Роза, за отдадеността, грижите и любовта, с която гледат детето ми.
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
отзив от анонимен
·
Майка
·
на дете в
1ва група
·
Синът ми посещава Детска ясла "Роза" с удоволствие. Всички от персонала са любезни и невероятно внимателни. Получавам съдействие и помощ за всякакви въпроси, свързани с детето ми. Наблюдавам значителен напредък в развитието му. Вкъщи показва всичко научено. Базата е страхотна, обновена и се поддържа чисто. Просто прекрасно място, където да оставите детето си и да сте спокойни, че е в отлични ръце!
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
отзив от анонимен
·
Майка
·
на дете в
2ра група
·
Прекрасно отношение към децата.
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
4.0
·
отзив от анонимен
·
Майка
·
на дете в
3та група
·
Отзивът ми е за групата от преди година. Как стоят нещата в момента нямам наблюдения. Честа смяна на персонала, детето ми беше ударено в групата от персонала по лицето.  Наличие на тв в групите и пускане на детски филмчета, смятам че за тяхната възрастова група това не е ок. Изключителна бавна адаптация, дори и за деца, които не плачат и не искат да си тръгват. Въпреки всичко имаше и добри медицински сестри в групата - Малешкова, Маркович, които бяха мили и внимателни и си личеше, че го правят с любов към децата.
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
2.0
Дейности
4.0
Персонал
1.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Да
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Да
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Да
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Не

Информацията на тази страница е с информативен характер и може да не е напълно актуална.
За проверка и уточняване на информацията, моля, свържете се директно с ДЯ 7 „Роза“.