Град
Варна
Локация
4.612

*Нашата политика за оценки
дава възможност за анонимност

2
Информация & Работно време

Детската ясла е създадена през 1974 г. В момента в детската ясла функционират 8 яслени групи.

Директор:

г-жа Стилиана Петрова

Понеделник
07:30ч. - 19:00ч.
Вторник
07:30ч. - 19:00ч.
Сряда
07:30ч. - 19:00ч.
Четвъртък
07:30ч. - 19:00ч.
Петък
07:30ч. - 19:00ч.
Събота
Затворено
Неделя
Затворено
Свободни места

Как да кандидатствате за свободно място през учебната година?
  1. Aко се освободи място, то се публикува в електронната система;
  2. Подавате хартиено заявление „Заявление за прием по свободни места“ или „Заявление за записване/преместване на дете в общинска детска градина/ясла“ на място в учебното заведение;
  3. С подаването на заявлението ще получите входящ номер – това е редът за класиране.
  4. Записването се извършва на място в детската градина/ясла.
Как да кандидатствате за място по време на класиранията?
  1. Влезте в електронната система на Община Варна;
  2. Регистрирайте профил на родител и добавете данните на детето;
  3. Подайте електронно заявление за участие в класиране, като изберете до 7 самостоятелни детски ясли по ваш избор;
  4. След подаването на заявлението ще получите регистрационен номер – това е номерът за участие в класирането;
  5. Класирането се извършва автоматично от системата според критериите (уседналост, работещи родители, брат/сестра и др.);
  6. Резултатите се публикуват в електронната система и на таблата в самостоятелните детски ясли;
  7. Ако детето бъде прието, записването се извършва на място в избраната ясла в определените срокове, с представяне на удостоверение за раждане, лична карта и документи по критериите.

Обща оценка
4.612
Външно пространство
4.7
Вътрешно пространство
4.6
Обучение
4.6
Грижа
4.5
Дейности
4.6
Персонал
4.4
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
4.8
Отзиви от родители/роднини
Показване на 1 - 10 от 12
3.8
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
Детето отива разстроено и си тръгва усмихнато и щастливо. Когато е имало проблем с друго дете, казва, че госпожите са вземали мерки веднага. Не се извеждат децата навън, дори и в хубаво време, само лятото излизат. Със сигурност гледат филмчета и песнички в youtube, защото детето ми постоянно ми се хвали и даже припява песнички, които не съм чувала никога или повтаря реплики от филмчета. Също им дават сокчета, бисквити и солети - отново детето ми ми се е хвалело, тъй като аз не давам и го приема като нещо необичайно и много хубаво. Хем съм доволна, хем не съм доволна. Госпожите изглеждат много добри и загрижени като цяло, прегръщат децата, поне пред родителите се държат изключително добре. Не съм влизала по-навътре от шкачетата, защото не се допуска родител да влезе или дори види стаята на децата. Коледното тържество е само за децата и след това се изпраща видеоклип на родителите. На тържеството пеят песнички и танцуват по научена хореография, а след това Дядо Коледа им носи подарък. Имали са и куклен театър 1-2 пъти. Обратната връзка от страна на госпожите не е много подробна, ако всичко е наред. Ако има проблем, се дава много информация и съвети за съвместна работа. Яслата не иска пари от родителите, родителите си имат избран отговорник, който събира пари за подаръци за празници и разни други извънредни неща, но не повече от 50-тина лева за дете. Официалното работно време се спазва и никой никога не е правил забележки. Като цяло госпожите не се заяждат за нищо, поне на мен, и винаги са били много толерантни към всичко. За някои категории няма как да дам оценка, без да имам опит с тях, затова ги оставям неоценени. За "Чистота" е задължително да се даде оценка и давам 5, но нямам идея как е положението в стаите и тоалетните.
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
N/A
Обучение
3.0
Грижа
4.0
Дейности
2.0
Персонал
4.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
N/A
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не зная
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Да
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Не зная
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
Детето ни получи прекрасен старт в живота, благодарение на отдаденото, грижовно, професионално отношение на персонала на ДЯ Моряче. Всеки ден започваше с усмивка, преминаваше с игра, забавления и завършваше с нетърпение за утрешния такъв ден! ♥️
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
Цял живот ще сме благодарни за грижите, топлината и спокойствието, които получихме тук! Късметлии сме, че попаднахме на този страхотен колектив. И администрация и персоналът в групата са страхотни! Двете ни деца посещаваха яслата в рамките общо на три години. Ходеха с желание и излизаха всеки ден щастливи, с видим напредък в развитието. Прекрасно декорирано е всичко вътре, тематично за всеки повод, за да създават настроение на малки и големи. Организират празници и забавления, запечатани с видео и снимки, които остават скъп спомен. Препоръчваме!  
2 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
4.9
·
·
Баща
·
на дете в
Яслена група
·
Попаднахме на изключителен екип възпитателкив Пета група ! Г-жа Димитрова, г-жа Сиракова оставиха мили спомени на синът ми Арен ! Винаги говореше със силно положителна емоция за деня си в ядлата и ни учеше нас на преживяното там . Чест и почитания на целия екип които оправдаха доверитео ни със занимания грижи и любов към синът ни ! Горещо препоръчвам на родителите този екип ,ако ви предстои записване там .

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
4.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
4.6
·
·
Майка
·
на дете в
1ва група
·
Всички в яслата се грижат с любов за децата. Не бавят излишно адаптацията и подхождат индивидуално. Има редовно гостуващ театър и имат винаги прясно приготвена, разнообразна храна. Децата се извеждат на площадките , когато времето позволява.  Учат песнички и танци. Страхотен екип!

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
4.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
4.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
4.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
Като майка на две деца, всяко от които посещаваше яслена група в „Моряче“ по 2 години, с огромна радост и благодарност споделям своя опит. Екипът е истински пример за професионализъм, топлина и внимание към всяко дете – от директорката до грижовните дами в групата. С огромно старание осигуряват уют, тематична украса, интересни занимания и вълнуващи празници, които правят престоя специален. Винаги има творчески активности, включително куклен театър, организирани тематични рожденни дни с весели снимки, които запечатват красиви моменти за децата. Детското развитие е на първо място – освен физическата грижа, ясла „Моряче“ обръща внимание и на емоционалното и интелектуалното израстване на децата. И двамата ми малчугани се чувстваха обгрижени, щастливи и уверени, което направи прехода им към детската градина "песен". От тази година яслата разполага и с напълно реновиран външен двор, където при подходящи метеорологични условия децата се извеждат всеки ден да играят на чист въздух. Това е още една прекрасна възможност за движение, игри и радостни мигове в безопасна и приятна среда. Комуникацията с родителите е лесна и приятелска – винаги екипът е отзивчив, открит за обратна връзка и готов да съдейства. Благодарение на тяхната отдаденост децата ми изживяха година след година в топла, стимулираща и грижовна среда. С цялото си сърце препоръчвам ясла „Моряче“ – тук работят хора, които обожават това, което правят, и го правят с душа и внимание.
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
От сърце благодарим за грижата, вниманието и любовта, с които обгрижвахте нашето малко цвете през тези първи години. Благодарение на вас тя поникна в топла и сигурна среда, където получи най-важното – основата, върху която ще расте и ще продължи да цъфти. Вашата доброта, търпение и обич винаги ще останат в нашите сърца. Ние ще помним усмивките, топлите прегръдки и спокойствието, което ни давахте всеки ден. Благодарим, че бяхте първите градинари в нейния път – с нежност и грижа положихте семената на знанието, увереността и радостта. С признателност и обич сем. Белчеви<3
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
Дъщеря ми започна ясла на 1 година и 8 месеца в 8 група. Адаптацията беше много бърза, благодарение на топлите грижи на г-жа Стайкова. Детето бързо придоби навици, дисциплина, научи се да пие и яде самостоятелно. Винаги след ясла детето е било чисто, усмихнато и щастливо. Очарована съм от грижите на леля Ирина и г-жа Стоева. ❤️ Анна, майка на Веси

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
5.0
·
·
Майка
·
на дете в
Яслена група
·
Невероятен екип – не само сестрите и детегледачките, но и цялата администрация. Винаги има организирани празници, а всеки месец децата се радват на театрални представления. Адаптацията мина лесно и дъщеря ми ходеше с огромно желание. Атмосферата е изпълнена с любов и грижа към децата – нямам думи да изразя благодарността си! Винаги ще препоръчвам тази ясла на всеки мой познат и роднина – невероятни са!
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да
4.8
·
·
Майка
·
на дете в
1ва група
·
Очарована съм от грижите , които детето ми получи в първа група в яслата ! Персоналът е прекрасен , детето ми винаги влизаше и излизаше от яслата с усмивка ! Поздравления за инициативите като Куклен театър, тържества ,празнувания на рожденни дни на децата ! Благодария ви и за снимките , които запечатват емоциите ❤️ благодаря на директорката , детския психолог , както и останалите мили хора от администрацията ! Бъдете здрави ! поздрави, Мина
1 · 0

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
5.0
Вътрешно пространство
4.0
Обучение
5.0
Грижа
5.0
Дейности
5.0
Персонал
5.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
5.0
Чистота
4.0
Децата често ли играят на двора?
Да
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Да

Информацията на тази страница е с информативен характер и може да не е напълно актуална.
За проверка и уточняване на информацията, моля, свържете се директно с ДЯ 2 “Моряче”.