2.92

*Нашата политика за оценки
дава възможност за анонимност

Информация & Работно време

Детска градина „Незабравка“ е тържествено открита на 07.01.1974 година. Детското заведение разполага с 10 детски групи и физкултурен салон. Скоро след откриването, започва изграждането на закрит плувен басейн, който започва дейност през 1977 година.

Детското заведение предлага условия за отглеждане на близо 300 деца, разположени в 10 детски групи по възрастов признак.

ДГ № 11 „Незабравка” разполага с 8 дка дворно пространство, в което са обособени 10 площадки за игри на открито. Изградени за спортна площадка, волейболно, баскетболно и футболни игрища.

Директор:

г-жа Галина Димиева

Понеделник
07:00ч. - 19:00ч.
Вторник
07:00ч. - 19:00ч.
Сряда
07:00ч. - 19:00ч.
Четвъртък
07:00ч. - 19:00ч.
Петък
07:00ч. - 19:00ч.
Събота
Затворено
Неделя
Затворено
Свободни места

Как да кандидатствате за свободно място през учебната година?
  1. Aко се освободи място, то се публикува в електронната система;
  2. Подавате хартиено заявление „Заявление за прием по свободни места“ или „Заявление за записване/преместване на дете в общинска детска градина/ясла“ на място в учебното заведение;
  3. С подаването на заявлението ще получите входящ номер – това е редът за класиране.
  4. Записването се извършва на място в детската градина/ясла.
Как да кандидатствате за място по време на класиранията?
  1. Влезте в електронната система на Община Варна;
  2. Регистрирайте профил на родител и добавете данните на детето;
  3. Подайте електронно заявление за участие в класиране, като изберете до 7 детски градини по ваш избор;
  4. След подаването на заявлението ще получите регистрационен номер – това е номерът за участие в класирането;
  5. Класирането се извършва автоматично от системата според критериите (уседналост, брат/сестра, работещи родители и др.);
  6. Резултатите се публикуват в електронната система и на таблата на детските градини;
  7. Ако детето бъде прието, записването се извършва на място в избраната детска градина в определените срокове, с представяне на удостоверение за раждане, лична карта и документи по критериите.

Удобства и дейности
Басейн
Обща оценка
2.92
Външно пространство
2.0
Вътрешно пространство
3.5
Обучение
2.5
Грижа
3.5
Дейности
2.0
Персонал
3.5
Ръководство (Вътрешно Управление)
2.5
Чистота
3.0
Отзиви от родители/роднини
Показване на 1 - 2 от 2
1.8
·
отзив от анонимен
·
Майка
·
на дете в
3та група
·
В момента малкото ми дете е 3 група, голямото завърши градината миналата година. В градината може да се каже, че няма медицински филтър. Изключително рядко се връщат деца, пускат кашлящи, сополиви. Пред мен се е случвало сестрата да каже на майката "Малко му е зачервено гърлото вече, вечерта почвайте да давате сиропче". Учителите не се обаждат на родителите да си взимат децата. По отношение на филтъра директорката не взима никакво отношение, но тя и не може, тъй като е много притеснителна и явно ръководенето не й се отдава.  Плочките на двора са опасни за децата, тъй като всичките са изкривени, поради тази причина не им дават и да бягат. Изкарват ги навън само от май месец до към 15 септември. Децата в групите са над 30, не им се обръща достатъчно внимание. Обръща се внимание най-вече на децата, които по принцип са доста добре развити и им личи, че и вкъщи се занимават много с тях (разбирай - на 5г може да чете, може да решава някакви елементарни задачи, да пише думички и т.н.). Съответно след това учителите обират лаврите за това, че детето е добре развито. В Ежко Бежко (групата на голямото ми дете) не се говореше с родителите на всички проблемни деца, само с по-съвестните.Съответно остават 2-3, които се държат повече от притеснително. Няколко пъти се е случвало г-жа Илиева да кара детето ми да стои в ъгъла през целия следобед и да забранява на другите деца да му говорят и да ходят при него. През последната година крещяла почти всеки ден на децата за дребни неща (това го потвърди и малкото ми дете, което беше 1 седмица при нея в сборна група в началото на лятото). Психоложката се занимава с някакви много леки случаи вместо да помогне на някое наистина проблемно дете. От друга страна е много добър аниматор на всяко тържество и отличен администратор на фейсбук страницата на градината. 2 пъти в годината си длъжен да дадеш пари за благотворителния им базар, имат също и тържество в началото на юни, на което пак може да дадеш пари, но така и не се разбира къде отиват тези дарения. Единственото подобрение, което виждам, е една малка стая превърната в лего кабинет (ако детето има късмет, може и да отиде 1-2 пъти там за учебната година). Мога да пише още доста, но надали някой ще чете толкова 🙂  

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
1.0
Вътрешно пространство
2.0
Обучение
2.0
Грижа
3.0
Дейности
1.0
Персонал
3.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
1.0
Чистота
1.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Да
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Не
3.9
·
отзив от анонимен
·
Майка
·
на дете в
1ва група
·
Много исках детето ми да посещава точно тази ДГ, в този момент вече не съм сигурна доколко съм доволна. Много големи думи се казаха в началото, персоналът беше с големи заявки, а в действителност нещата са малко по-различни. Медицински филтър  - 0. В ДГ се допускат болни деца, с кашлица и цветни секрети в носа. При запитване защо децата не се връщат на родителите се измислят 1000 причини, нямало болни деца, носели бележки и т.н. Сякаш на самите преподаватели им изнася, децата да се саморазболяват помежду си, за да ходят по-малко деца.  В резултат на това детето е ходило сумарно по-малко време на ДГ, отколкото в ДЯ. Щом е можело в ДЯ да се връщат болни деца, не виждам причина и ДГ да не може. Мерките, които бяха взети повреме на грипната епидемия - смешни. Родителите не се допускаха в ДГ, предавахме и вземахме децата отвън,  но децата още при влизането си в сградата се смесваха с другите деца, без да минат какъвто и да е медицински филтър, филтърът се правеше след като дойдат всички деца и се смесят добре болни /здрави. Обратна връзка с учителите по време на тази "епидемия" - никаква. Персоналът не прави нищо, за да социализира деца, които са малко по-дистанцирани. Ако питаш преподаватели няма никакви проблеми, а после детето само си казва - днес ми се караха, защото... Нямам проблем да се карат на детето ми, ако то прави нещо, което не е ок, но би следвало да се уведомяват и родителите, за да може и те да вземат някакви мерки у дома.  Разбирам, че често не им е удобно да комуникират с родителите, защото има деца в групата, които следва да следят, но тогава може да се помисли за по-чести родителски срещи, в които да се дискутират "проблеми" или родителите да получат обратна връзка за детето си. Имало е случаи, в които детето си казва, че не иска да ходи на ДГ, защото нещо се е случило, но когато питаш персонала - отричат за това или не са видяли/чули. До този момент не съм видяла деца навън. а имаше дни, в които времето позволяваше и беше 20 градуса. Добре е да се помисля и за някакъв ремонт на външните площадки, защото смятам че са доста остарели. За да обобощя: прекалено много деца в групите, малко време за игра навън, без никакъв филтър за болни деца.      

Отговор

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Външно пространство
3.0
Вътрешно пространство
5.0
Обучение
3.0
Грижа
4.0
Дейности
3.0
Персонал
4.0
Ръководство (Вътрешно Управление)
4.0
Чистота
5.0
Децата често ли играят на двора?
Не
Казвано ли Ви е да си вземате детето по-рано от официалното работно време на ДГ?
Не
Смятате ли, че се ползват лоши практики при наказанията?
Не зная
Смятате ли, че децата гледат електронни устройства с видеодисплеи и телевизия повече от 30 мин. седмично в ДГ?
Не зная
Според Вас учителите проявяват ли индивидуален подход и разбиране към потребностите и характера на Вашето дете?
Не

Информацията на тази страница е с информативен характер и може да не е напълно актуална.
За проверка и уточняване на информацията, моля, свържете се директно с ДГ 11 „Незабравка“.
Вижте нашата Декларация за поверителност.